CXWORX
شناسه پست: 1666
بازدید: 1057

CXWORX چیست؟

CXWORX چیست؟ CXWORX یک کلاس تمرینی تناسب اندام گروهی 30 دقیقه ای است.

CXWORX بر اساس تعریف موسسه بین المللی Les Mills در نیوزلند که مسئول برگزاری کلاس های CXWORX است:

یک  چالش سخت و 30 دقیقه ای با تمرینات سخت که بیشترین نتیجه ممکن را برای شما به ارمغان می آورد.

CXWORX یکی از جدیدترین برنامه های موسسه Les Mills  است که به تازگی چند سالی است ارائه شده. این برنامه در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و معمولا همراه سایر برنامه های تمرینی این موسسه ارائه میشود تا بهترین نتیجه ممکن را بدهد.

بیشتر بخوانید: درباره کمپانی Les Mills

به چه نوع تمرین ورزشی CX میگویند؟

CXWORX چیست؟ تمرینی است که کمک میکند قدرت بدنی خود را افزایش دهید و بیشتر تمرکز آن بر عضلات ناحیه شکم، عضلات عرضی شکم، عضلات سرینی و عضله بلند شکم است. در حقیقت این نوع از تمرین از ناحیه ران پا تا گردن یا به عبارت دیگر تمام تنه بدن را درگیر میکند. این نوع از تمرین دقیقا در دسته بندی تمرین های کاردیو (هوازی) یا وزنه برداری قرار نمی گیرد.

کلاس های استاندارد CXWORX

CXWORX چیست؟

از آن جا که تمرین ها و برنامه های تحت عنوان CXWORX اکنون در سراسر جهان در مرحله طرح ریزی اولیه قرار دارد بنابراین نوع و زمان بندی این تمرینات در تمام دنیا به یک شکل و شیوه است. این تمرین زیر 30 دقیقه طول میکشد و شامل 6 مرحله تمرین مختلف است:

  • گرم کردن بدن: شامل حرکات مختلف در حالت دراز کشیده برای گرم کردن عضلات اصلی میباشد
  • قدرت اصلی: بلند کردن بدن در حال دراز کشیده و نگه داشتن در همان حالت
  • قدرت ایستاده1: حرکات ایستاده برای هماهنگ کردن اندام های فوقانی و تحتانی
  • قدرت ایستاده2: حرکات ایستاده با تمرکز بر عضلات سرینی، ناحیه لگن و پاها
  • قدرت اصلی2: حرکات مختلف با تمرکز بر چرخش و حرکات مورب
  • قدرت اصلی3: حرکات مختلف با تمرکز بر پشت و عضلات کمر

حرکات CXWORX

CXWORX چیست؟

در این کلاس شما معمولا مجموعه ای از حرکات تنها و ترکیبی را انجام میدهید مانند لیفت پا، کرانچ، کراول مورب، حرکات جلوپا، کرانچ مورب، اسکاتر قدرتی با هالتر، خیز زدن با هالتر، پارویی با میله، سوپرمن، پلانک، حرکت کوهنوردی، اسکوات با هالتر و حرکاتی دیگر. شخص شما نیازی به دانستن تمامی این حرکات با جزئیات ندارید چرا که شخص مربی شما را در انجام حرکات راهنمایی خواهد کرد.

تمرینات CX چه مقدار سخت است؟

CXWORX چیست؟

این گونه تمرینات معمولا بسیار چالشی و سخت است و کسی که این تمرینات را شروع میکند معمولا تا دو روز بعد از تمرین درد شدیدی را در تنه خود حس خواهند کرد. اما اکثر افراد معمولا پس از مدتی عاشق این روش تمرینی میشوند.در واقع انجام دادن صحیح حرکات این تمرین به اندکی زمان نیاز دارد پس لازم است تا رسیدن به مهارت کافی صبور باشید.

هم چنین لازم است بدانید از آن جا CX عضلات اصلی تنه شما را تقویت میکند لازم است بعد از این تمرین هیچ گونه تمرین مقاومتی دیگری را انجام ندهید چرا که ممکن است باعث آسیب دیدن عضلات ناحیه کمر شود. باشگاه های ورزشی معمولا حرکات مقاومتی را قبل از انجام تمرینات CXWORX قرار می دهند. انجام دادن حرکات هوازی و کاردیو بعد از تمرین خطری ندارد و میتوانید این دسته از ورزش ها را انجام دهید.